25 września 2020

Czyszczenie kanałów wentylacyjnych i dezynfekcja

Troska o czyste kanały wentylacyjne to jeden z warunków dostępu do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Odpowiednia jakość powietrza wewnętrznego jest istotna zarówno z punktu widzenia zdrowia, samopoczucia i komfortu osób przebywających na terenie wentylowanych obiektów, jak i bezpieczeństwa. O higienę instalacji wentylacyjnej należy zadbać kompleksowo – rozpoczynając już na etapie projektowania systemu, a kończąc na […]

Troska o czyste kanały wentylacyjne to jeden z warunków dostępu do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Odpowiednia jakość powietrza wewnętrznego jest istotna zarówno z punktu widzenia zdrowia, samopoczucia i komfortu osób przebywających na terenie wentylowanych obiektów, jak i bezpieczeństwa.

O higienę instalacji wentylacyjnej należy zadbać kompleksowo – rozpoczynając już na etapie projektowania systemu, a kończąc na regularnym serwisowaniu kanałów i pozostałych elementów. Kanały wentylacyjne to miejsca, w których zbierają się zanieczyszczenia – w nawiewnych napływają z powietrzem zewnętrznym, a w wywiewnych dodatkowo przybywa zanieczyszczeń emitowanych z wnętrza budynków. Gdy jest ich zbyt wiele, a środowisko jest wystarczająco wilgotne, poza brudem i kurzem w wentylacji zaczynają się pojawiać zanieczyszczenia biologiczne, m.in. bakterie czy pleśń.

Choć czyszczenie wentylacji powinno być wykonywane regularnie w każdym budynku, niektóre obiekty powinny być serwisowane częściej. O jakich budynkach mowa? Przede wszystkim o tych, w których powietrze jest narażone na więcej zanieczyszczeń – np. pył, kurz, substancje chemiczne czy tłuszcz.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *